Szkolny Związek Sportowy

Twoja organizacja!

Festyn Rodzinna Strefa Aktywności – Bydgoszcz 21.09.2023

Dnia 21 września 2023 roku na polanie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” odbyła się pierwsza edycja festynu pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki o nazwie „Rodzinna Strefa Aktywności”. Na dzieci i młodzież ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego czekało wiele atrakcji i sportowej rywalizacji.

Po oficjalnym otwarciu, 500 uczestników zebrało się pod sceną na wspólnej rozgrzewce poprowadzonej przez panią Agnieszkę i grupę młodzieży z MDK 5 w Bydgoszczy. Młodzi miłośnicy sportu z naszego województwa brali udział w licznych konkurencjach mi.in lekkoatletyka, mini-golf, konkurs wiedzy o sporcie, bieg z przeszkodami „Terenowa Masakra”

W przerwach pomiędzy poszczególnymi konkurencjami uczestnicy mogli spróbować swoich sił w zumbie oraz obejrzeć pokaz szermierki.
Uczestnicy aktywnie spędzili cały dzień i udało im się pokonać Terenową Masakrę, wziąć udział w zajęciach z Mini Golfa, wcielić się w rolę Robin Hooda w Bitwie Łuczników -Archer Tag, pokonać Lekkoatletyczny Tor Przeszkód, współpracować w Stonodze, grać w badmintona, bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach i torze przeszkód, tańczyć zumbę, mieli okazję zobaczyć pokaz szermierki, . Wśród dziewczynek powodzeniem cieszyły się kolorowe warkoczyki, natomiast dla męskiej części młodzieży ciekawą atrakcją było strzelanie z łuku „Archer Tag”.

W imprezie wzięły udział następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 37 im. H. Sienkiewicza z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku , Szkoła Podstawowa nr 20 w Grudziądzu, Szkoła Podstawowa nr 44 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy , Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sicienku, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy, Szkoła Podstawowa nr 14 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa w Osiu, Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej, Szkoła Podstawowa nr 15 MS w Bydgoszczy, Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy, International School Of Bydgoszcz. Łącznie bawiło się z nami 500 uczniów wraz z opiekunami.

Po zakończonej rywalizacji na uczestników czekał zdrowy posiłek i pamiątkowe upominki.

Bardzo dziękujemy za liczne przybycie.

Dziękujemy partnerom i osobą, które pomagały w organizacji eventu.

Do zobaczenia za rok.

zadanie dofinansowane ze środków:

Partnerzy

Skip to content