Szkolny Związek Sportowy

Twoja organizacja!

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2023

Drodzy nauczyciele,

już 29 września szkoły z całej Europy i z różnych zakątków świata będą obchodzić Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day). Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które ma na celu celebrację i promocję aktywności fizycznej wśród uczniów.

Dlaczego warto dołączyć do ESSD?  

1) Biorąc udział w takich wydarzeniach zwiększacie świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności.

2) Pokazujecie, że aktywność fizyczna jest fajna! Po prostu…

3) Promujecie zdrowy styl życia i budujesz dobre nawyki.

4) Jednoczycie i budujecie społeczność uczniowską.

5) Jako zarejestrowana szkoła zyskujecie certyfikat, a przede wszystkim stajecie się częścią dużej, międzynarodowej społeczności, skupionej wokół wspólnego celu. Uwaga! Dla najbardziej aktywnych szkół i nauczycieli przewidziane zostały atrakcyjne nagrody.

Jak dołączyć do ESSD 2023?

  1. Zarejestrujcie swoją szkołę lub wybraną klasę, wypełniając krótki formularz: https://forms.gle/wuTBMg7sBUJsAwey9 (termin zgłoszeń do 26 września).
  2. Zaplanujcie minimum 120 minut aktywności i świętujcie z całą szkołą 29 września. Dla klas I-III szkół podstawowych organizator wydarzenia – Fundacja V4Sport, wspólnie z partnerem – Akademią Krokieta i Lamy przygotowali ponownie RUCHOWY PLAN LEKCJI. To gotowy zestaw czterech filmów z edukacją w ruchu, dostępnych online. W tym roku po raz pierwszy materiały są przygotowane w języku angielskim. 
  1. Wypełnijcie krótki raport online po zakończonym wydarzeniu, korzystając z linku: https://forms.gle/yGGwgq3BuehWM7H46 i odbierzcie certyfikat dla szkoły, uczniów i siebie!

Uwiecznijcie obchody Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego na zdjęciach i/lub filmach, a następnie udostępnijcie je na Facebooku lub stronie szkoły. Nie zapomnijcie dodać hasztagów: #ESSD2023 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL
@Fundacja V4Sport
@Akademia Krokieta i Lamy
@Szkolny Związek Sportowy „DolnyŚląsk”

@Szkolny Związek Sportowy

Wkrótce, w odpowiedzi na zgłoszenie, otrzymacie więcej szczegółów organizacyjnych od realizatorów wydarzenia.

Zachęcamy również do polubienia profilu #ESSD na Facebooku: https://www.facebook.com/EuropejskiDzienSportuSzkolnego.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, prosimy o kontakt pod adresem: edss@v4sport.eu.

Partnerzy

Skip to content