Szkolny Związek Sportowy

Twoja organizacja!

Minister Kamil Bortniczuk wręczył nagrody za osiągnięcia sportowe przedstawicielom szkół z Chełma

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk uczestniczył w uroczystym podsumowaniu współzawodnictwa sportowego uczniów chełmskich szkół. Minister wręczył przedstawicielom lokalnych szkół nagrody i wyróżnienia, odwiedził także krytą pływalnię dofinansowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska.

W trakcie uroczystości, której organizatorem było miasto Chełm oraz Szkolny Związek Sportowy, wręczone zostały nagrody i wyróżnienia w kategoriach Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży i Licealiada za rok szkolny 2021/2022.

– Cieszę się, że mogę uczestniczyć w uroczystym podsumowaniu współzawodnictwa sportowego uczniów z Chełma. Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom. Jestem bardzo szczęśliwy, że młodzież z Chełma jest aktywna, kocha sport i aktywność fizyczną, co świetnie wpływa na naszą kondycję. W tym roku szkolnym w województwie lubelskim oraz opolskim realizowana jest pilotażowa edycja nowego projektu – Sportowe Talenty. Już teraz zachęcam wszystkich uczniów, dyrektorów, nauczycieli, aby skorzystali z przygotowanej przez nas platformy badania aktywności fizycznej dzieci i młodzieży – powiedział minister Bortniczuk.

Wizyta w Chełmie była również okazją do obejrzenia znajdujących się przy szkołach obiektów sportowych, które zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, w tym m.in. wielofunkcyjne boiska sportowe, czy wyremontowana kryta pływalnia.

– Jest mi niezmiernie miło, że w ramach Programu Sportowa Polska mogliśmy dofinansować budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 8 kwotą2,5 mln zł.  Świadomie i konsekwentnie zwiększamy budżet inwestycyjny Ministerstwa Sportu i Turystyki. Już w tym roku na infrastrukturę sportową przeznaczyliśmy rekordowe 577 mln zł, natomiast w 2023 roku środki na inwestycje w obiekty sportowe wyniosą ponad 1,5 mld zł – podkreślił minister Bortniczuk.

Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera rozwój infrastruktury sportowej w Chełmie

W ramach Programu Sportowa Polska dofinansowaliśmy rozbudowę i przebudowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 8, a także budowę stadionu lekkoatletycznego z bieżnią długości 400 m przy II LO w Chełmie, modernizację boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Chełmie oraz budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1, przy Szkole Podstawowej Nr 7 oraz przy Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie.

Łącznie w ramach Programu Sportowa Polska na wsparcie chełmskiej infrastruktury sportowej Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło blisko 7 mln zł.

Partnerzy

Skip to content