Szkolny Związek Sportowy

Twoja organizacja!

XXIV edycja Pucharu Tymbarku – PZPN

O Turnieju

Puchar Tymbarku organizowany jest przez PZPN od 24 lat. Od 2007 r. Sponsorem Generalnym turnieju jest marka Tymbark. Od 2023 r. Puchar Tymbarku i jego uczestnicy są Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci, organizowanym w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12.

W XXIII edycji w rozgrywkach wzięła udział co czwarta szkoła podstawowa w Polsce.

W Pucharze Tymbarku biorą udział dzieci z całej Polski. Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98% powiatów, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność w rozgrywkach coraz mocniej akcentują dziewczynki. Do XXIII edycji zgłosiło się  o 46 % więcej drużyn dziewczęcych niż rok wcześniej.

Główne cele Turnieju to:

  • dotarcie z ideą GRASSROOTS, czyli piłki dla każdego, bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową;
  • popularyzacja idei fair play i wychowanie przez sport;
  • propagowanie zdrowego, aktywnego trybu życia;
  • wyłonienie zdolnych i obiecujących zawodników dla klubów piłkarskich, a następnie młodzieżowych reprezentacji narodowych;
  • propagowanie idei wolontariatu sportowego wśród coraz szerszego grona odbiorców.

Zmagania uczestników Turnieju podczas finałów wojewódzkich i Finału Ogólnopolskiego obserwują Selekcjonerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski. Najlepsi uczestnicy Pucharu Tymbarku regularnie biorą udział w zgrupowaniach Akademii Młodych Orłów.

Nagrodą Główną dla Zwycięzców  Pucharu Tymbarku jest udział w zgrupowaniu w Warszawie, podczas którego zawodnicy i trenerzy biorą udział w treningu pod okiem Trenerów Kadr Młodzieżowych, oglądają oficjalny trening Kadry, uczestniczą w meczu reprezentacji oraz mają wyjątkową szansę na ekskluzywne spotkanie z piłkarzami reprezentacji.

W turnieju zagrało już ponad 50 Reprezentantów Polski, m.in. Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński oraz Paulina Dudek.

Więcej informacji na temat Pucharu Tymbarku, nagród oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku

Kalendarz wydarzeń na 2024 rok

Marzec-kwiecień 2024

XXIV edycja Pucharu Tymbarku – rozgrywki na etapie gminnym i powiatowym

Maj 2024

XXIV edycja Pucharu Tymbarku – finały wojewódzkie

Czerwiec 2024

XXIV edycja Pucharu Tymbarku – Finał Ogólnopolski w Warszawie

Partnerzy

Skip to content