Szkolny Związek Sportowy

Twoja organizacja!

Podsumowanie wydarzenia ESSD2023 w Polsce

W tym roku wraz z Akademią Krokieta i Lamy mieliśmy przyjemność być partnerem Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day) w Polsce, którego koordynatorem po raz kolejny była Fundacja V4Sport.

W ostatni piątek września szkoły i przedszkola z całej Europy, a także z kilku krajów Ameryki Południowej, Afryki i Azji wzięły udział w różnych aktywnościach, stając się tym samym uczestnikami tego międzynarodowego wydarzenia, mającego na celu promowanie aktywności fizycznej.

Z ogromną radością możemy przekazać, że udało nam się wspólnie pobić zeszłoroczny rekord, gdyż do #ESSD2023 zgłosiło się 1 126 placówek z całej Polski, z których aż 908 zaraportowało swój udział. Ponadto w akcję włączyło się 5 884 nauczycieli, którzy zaangażowali 107 624 dzieci

Cieszymy się też, że z przygotowanych z tej okazji materiałów w języku angielskim korzystały nie tylko dzieci w Polsce i w Ukrainie, ale także w innych krajach zrzeszonych wokół tego wydarzenia.

Wspólnie z Fundacją V4Sport, nagrodziliśmy 15 najbardziej aktywnych szkół i przedszkoli w postaci bonów do sieci sklepów Decathlon. Cieszymy się, że tak wiele placówek aktywnie wspiera promocję aktywności fizycznej wśród dzieci!

Wyniki konkursowe i więcej szczegółów znajdziecie na Facebooku ESSD Polska: tutaj

Partnerzy

Skip to content