Szkolny Związek Sportowy

Twoja organizacja!

dolnośląskie: Aktywne Szkoły działają

W Zespole Szkół w Chocianowie odbył się piknik rekreacyjno-sportowy w ramach którego odbyła się również akcja charytatywna pn. „Mikołajki jak z bajki”. Impreza zorganizowana w ramach pikników Aktywnych Szkół – laureatów konkursu Ministerstwa Sportu i Turystyki i Województwa Dolnośląskiego.

Podczas imprezy zostały zorganizowane dwa mecze, pierwszy mecz w piłkę siatkową pomiędzy nauczycielami wspieranych przez przyjaciół szkoły a drużyną uczniów. W trakcie meczu odbył się pokaz szkolnej grupy tanecznej a także odbył się konkurs wykonania zagrywki do celu wśród uczestników imprezy wyłonionych poprzez maskotkę Klubu Sportowego Stali Chocianów. Mecz zorganizowali uczniowie którzy biorą udział w programie Młodzieżowy Organizator Sportowy, natomiast sędziowali uczniowie którzy są w programie Młodzieżowy Sędzia Sportowy. Mecz zakończył się remisem, a całe sportowe wydarzenie zostało okraszone tańcem belgijskim wykonanym przez kibiców i zaproszonych gości.

Drugim spotkaniem był towarzyski mecz w halową piłkę nożną pomiędzy uczniami a rodzicami, który sędziowali wykwalifikowani sędziowie. Podczas pikniku zbierane były również słodycze na rzecz dzieci przebywających w pieczy zastępczej. Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Sanden Manufacturing Poland, SP Smulders Chocianów, Rada Rodziców Zespołu Szkół w Chocianowie, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach.

Jak bawili się uczniowie i goście Pikniku możecie zobaczyć na zdjęciach, które zamieściliśmy na profilu FB oraz na krótkim filmiku udostępnionym przez szkołę https://www.tiktok.com/@zsch…/video/7304587387802307872…

Partnerzy

Skip to content