W ramach pierwszego naboru do Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk podjął decyzję o dofinansowaniu budowy 360 hal kwotą ponad 730 mln zł.
Dokładny budżet projektu jakim Ministerstwo Sportu i Turystyki wesprze budowę 360 przyszkolnych hal sportowych w ramach pierwszego naboru wyniesie 730 154 942 zł! Budowa pierwszych hal przewidziana jest do realizacji jeszcze w 2023 r.
„Sukces pierwszego naboru to niewątpliwie efekt starannie przeprowadzonego pilotażu, który pozwolił nam dostosować docelowy Program do oczekiwań samorządowców. Cieszę się, że jeszcze w tym roku przy szkołach na terenie całego kraju powstanie pierwszych kilkadziesiąt zadaszonych, pełnowymiarowych hal sportowych. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie Programem już dzisiaj chcę zapowiedzieć kolejna turę naboru, w ramach którego wnioski na realizację będzie można składać od 1 do 30 czerwca br. Tym samym chcę podtrzymać deklarację naszej determinacji w realizacji Programu Olimpia, dopóty, dopóki każda polska gmina nie wybuduje w pełni funkcjonalnej hali sportowej przy każdej polskiej szkole„
– mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.
więcej
źródło: MSiT








Czytaj więcej
Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki konkursu na operatora programu Mały Mistrz i Ogólnopolskie szkolne współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży 2026-2027
Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ogłosił nabór wniosków w ramach PROO – Priorytet 1b.
Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie kontynuuje w 2026 roku program: „PODZIEL SIĘ 1,5% – WSPIERAJ SPORT SWOICH DZIECI I MŁODZIEŻY”