Szkolny Związek Sportowy

Twoja organizacja!

Forum Edukacyjne we Wrocławiu

Ponad 100 nauczycieli wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej gościliśmy wczoraj (28.11.2022r) w obiektach dydaktycznych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Uczestniczyli oni w specjalnym Forum Oświatowym, którego Patronem było Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzięki dotacji Ministerstwa mieliśmy możliwość zaproszenia świetnych wykładowców, którzy w zajmujący sposób przedstawili swoją wizję realizacji wychowania fizycznego i wychowania do sportu.

Gościliśmy na Forum prof. Michała Bronikowskiego z AWF w Poznaniu, dr Ireneusza Cichego z AWF Wrocław i Natalię Czerwonkę, czterokrotną olimpijkę i srebrną medalistkę Igrzysk w Soczi. 

Ich wykłady pokazały jak wielką rolę do odegrania ma nauczyciel wychowania fizycznego przygotowujący swojego ucznia do samodzielnego uczestnictwa w kulturze fizycznej.

Jak zwykle na naszych spotkaniach nie mogło zabraknąć części praktycznej, którą w przypadku dzisiejszego spotkania prowadziła Natalia Czerwonka pokazując elementy treningu łyżwiarza szybkiego możliwe do wprowadzenia na lekcję wychowania fizycznego oraz Jan Rydzak – 10 krotny Mistrz Polski w Lacrossie, który poprowadziła z nauczycielami lekcję z tej nowej dla wielu, a bardzo ciekawej dyscypliny sportu.

Przed rozpoczęciem wykładów w sali budynku P4 odbyła się uroczystość podpisania Porozumienia
pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu a  Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk”. Porozumienie podpisali JM Rektor AWF Wrocław prof. Andrzej Rokita i Przewodniczący SZS „Dolny Śląsk” dr Ireneusz Cichy. 

Nasza bliska współpraca trwa już od wielu lat, ale teraz nabrała w pełni oficjalnego charakteru.

Jego Magnificencjo serdecznie dziękujemy.
więcej

Partnerzy

Skip to content