Szkolny Związek Sportowy

Twoja organizacja!

Rusza rejestracja na lokalne wydarzenia Europejskiego Tygodnia Sportu

W środę, 14 września 2022 r. o godz. 12.00 na stronie www.etspolska.gov.pl zostanie uruchomiona rejestracja wydarzeń sportowych, które odbędą się w dniach 23-30 września 2022 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, organizowanego z inicjatywy Komisji Europejskiej. Głównym celem ETS jest promocja sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Pierwszych 150 zarejestrowanych organizatorów otrzyma pakiet gadżetów promocyjnych.

Jeśli jesteś organizatorem wydarzenia sportowego lub zastanawiasz się, w jaki sposób można promować sport i aktywność fizyczną w swojej okolicy, zapraszamy do dołączenia do ogólnoeuropejskiej akcji organizowanej pod hasłem #BeActive. Wystarczy, że zarejestrujesz swoje wydarzenie o charakterze sportowym (warunek konieczny) zaplanowane w trakcie tygodnia 23-30 września 2022 r. na stronie etspolska.gov.pl.

Akceptowane będą tylko zgłoszenia zawierające szczegółowy opis wydarzeń. Zgłoszenia niepełne będą odrzucane.

Polska od 2015 r., czyli od pierwszej edycji projektu, aktywnie uczestniczyła przy organizacji wydarzeń związanych z Europejskim Tygodniem Sportu.

– Wspieramy organizację otwartych, ogólnodostępnych zajęć sportowych, turniejów, konkursów i innych wydarzeń sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdrowe, aktywne fizycznie społeczeństwo to nasza misja i priorytet – powiedział Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki.

W spotkaniach organizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz przez lokalne szkoły, przedszkola czy kluby sportowe w całej Polsce brało udział co roku kilkadziesiąt tysięcy osób.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, która ma na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie pod hasłem #BeActive. Główna część wydarzeń odbywa się w całej Europie w dniach 23-30 września każdego roku, jednak projekt obejmuje działania podejmowane przez cały rok.

Partnerzy

Skip to content